Şirket Profili

 

Kuruluş Tarihçesi

DEMSAN 1950 yılında İzmir in patates üretimi ile meşhur ilçesi Ödemiş te işe el aletleri yaparak başlayan Nurettin DEMiRDÖĞEN tarafından kuruldu. Nurettin DEMiRDÖĞEN 1950 ve 1968 yılları arasındaki çalışma ve tecrübeleri ile Türkiye deki ilk yerli Patates Hasat Makinesini yapmıştır. 1969 da, sadece 1 yıl sonra, bir takım zorlu testler sonrasında Ege Üniversitesi nden geçer test raporu alınmıştır.. Makineler Türkiye nin dört bir yanına Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile dağıtılmış ve DEMSAN ın ünü ülkenin her tarafına yayılmıştır.

 

 

Gelişim Süreci

1990 da, DEMSAN ürünlerine artan talep bizi 50 metrekarelik eski atölyemizden 600 metrekarelik yeni fabrikamıza taşınmaya itti. 1990’larda, fabrika alanı 2.000 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 2.800 metrekareye genişletildi. Bu arada, üretim teknolojisi ve kapasitesi de yoğun yatırımlar ile arttırılmıştır. Müşteri taleplerini karşılamak için yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları ile tarımsal teknolojilerdeki gelişmeler hızla sürdürülmüş ve bunların bir sonucu olarak, müşteri istekleri doğrultusunda ürün yelpazesine çeşitli ve farklı özelliklerde yeni ekipmanlar eklenmiştir. DEMSAN, Patates üretiminin her aşaması için mekanizasyon sunma amacında bir firma olarak Türkiye de geniş bir pazar payına sahip bulunmaktadır. Yurtiçi pazar yanında, DEMSAN kaliteli ürün imalatındaki hassasiyeti ile Yurtdışında da iyi bilinen ve aranan bir marka konumuna gelmiştir. DEMSAN olarak Türkiye den Avrupa, Orta Doğu Ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletlerine yaptığımız ihracatlar ile gurur duyuyoruz. Bugün, Nurettin DEMiRDÖĞEN’in oğulları; Tuğrul, Turgut and Hüsnü DEMiRDÖĞEN babalarının kurduğu firmayı daha iyi bir geleceğe taşımak için sıkı bir şekilde çalışmaktadır Firmamızın gelişmesi, ürün çeşitlerini pazar araştırması ile beraber öz sermayeye dayalı yatırımları arttırarak makine teçhizat, kalıp, insan kaynaklarına dayalı gelişim süreci ile beraber iyi ve doğru yönetim şekli ile kalite ve müşteri hizmetlerini pazara yansıtarak bugünkü konuma gelmiştir.

 

 

BUGÜNKÜ DURUMU

ISO 9001:2008 Kalite Güvence Sistemi ve Kalite Politikası ile desteklediğimiz ürün kalitesi ve markamız dünya pazarlarında aranır bir ürün haline gelmiştir. Fabrika üretim alanımız bugün 2.800 m2’dir.

 

 

GELECEK

Tarım makinaları alanında dünyadaki pazarımız olan doğru ve isabetli kararlarla, pazarımız olan ülkelerde ve şehirlerde şubeler açarak, personel görevlendirerek satış sonrası ürünlerimizin pazardaki durumunu birinci ağızdan öğrenerek müşteri memnuniyetini sağlayıcı tedbirleri alarak kalitemizi ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi ile kalite belgesi alarak ürünlerimizin pazar ufkunu genişletmek, rekabet gücümüzü arttırarak dünya pazarında aranır bir marka olmak hedefimizdir.